Priznanja in nagrade za »NAJ NAJ« Gaiane - Klub Gaia

Priznanja in nagrade za »NAJ NAJ« Gaiane

Mira Arh

Zaključili smo letni natečaj Naj naj dosežki članov Kluba Gaia za leto 2018. Slavnostna prireditev s podelitvijo nagrad  je potekala sredi novembra v Cankarjevi knjižnici Vrhnika. Dogodek se je odvijal v prijetnem hramu kulture, kjer smo si ogledali vse nagrajene fotografije ter spodbudili k izobraževanju o vrtnarjenju izbrane šole in vrtce.


Zavedamo se, da fotografirati in hkrati delati v vrtu ni enostavno, zato smo toliko bolj ponosni na člane, da jim to vse tako lepo uspeva. Pridelati zdrave, lepe, krepke in tudi okusne rastline, včasih v nemogočih pogojih, a z dosti ljubezni in strpnosti, naši nagrajenci znajo.

Letos smo  od 105 naših članov, vrtnarskih fotografov, prejeli približno 300 fotografij, ki smo jih nato razvrstili v 10 razpisanih rubrik. Vsaka fotografija je bila do neke mere zanimiva. V nekaterih rubrikah je bila neizmerno velika konkurenca, zato se je med udeleženci bil trd boj za zmagovalne lovorike, v drugih pa skoraj ni bilo predstavnikov. Letos je bilo v kategorijah Balkonske zasaditve in okrasni vrt največ vsebinsko očarljivih in mikavnih fotografij, hkrati pa so tehnično dovolj izostrene, s primerno svetlobo in osredotočene na bistvo tematike brez nepotrebnih, motečih elementov.


V uvodnem delu programa so nam doživeto in čuteče zaigrale na klavir, violino in violončelo učenke Glasbene šole Vrhnika kar 3 skladbe, nato pa smo po podelitvi nazdravili odlični vrtnarski letini in si zaželeli uspešno vrtnarjenje v prihodnji sezoni. V prijetnem vzdušju ter ob  okusni in tudi na oko mikavni pogostitvi smo še prijazno poklepetali in se prisrčno poslovili.

Za komentiranje se prijavite