V vodi so listki afriške vijolice dobili obilne koreninice. Vendar je steblo lista nad njimi postalo 1 do 2 cm rjavo. Ali jih ima smisel posaditi ali jih zavreči zaradi okužbe, ker nož ni bil čist. Sam list je še vedno lepo zelen. Če list posadim v zemljo, se bo proces gnitja najbrž nadaljeval. Žal mi je tako lepih koreninic. Hvala za nasvet!
Pozdravljeni,
odogovrili ste si sami. Ko jih posadite, se bo propad nadaljeval. Če je res okužba.
Drugič ji poskusite saditi kar v zemljo. Uporabite Plantella Rhizopon. Ali pa jih prej presadite, saj so očitno bili v vodi predolgo.
Lep pozdrav