Trava: gnojilo - Klub Gaia

Trava: gnojilo

Pozdravljeni, večkrat sem zasledil, da je brozga iz kopriv odlično gnojilo za vrt, sadovnjak in okrasne rastline. Zanima me pa, ali je možno na podoben način (več tedensko namakanje do razkroja zeli) pripraviti tekoče gnojilo iz pokošene trave, ki je sedaj na razpolago v izobilju? Če veste za kakšen postopek izdelave in uporabe se priporočam! Lep pozdrav, Rok

Pozdravljeni,

ko doma delamo brozge in namoke, nikoli ne vemo, kakšna je koncentracija gnojil in ali bo to fitotoksično za rastline na našem vrtu. Takšno brozgo je bolje dodajati kompostu in ga tako obogatiti. Bolje je uporabiti preverjeno gnojilo z znano vsebnostjo hranil, kot je Bio Plantella Vrt. 

Veliko veselja z zelenimi ljubljenčki,

Vanes, strokovnjak agronom Kluba Gaia

Za največji uspeh uporabite:

Bio Plantella Vrt

Visokokakovostno tekoče organsko hranilo iz izvlečka morskih alg z dodanimi vitamini poskrbi za zdrav razvoj, bujno cvetenje, večji pridelek, boljšo kakovost plodov ter poln okus.
Za komentiranje se prijavite