Vzgoja in oskrba kivija - Klub Gaia

Vzgoja in oskrba kivija

Pozdravljeni! Že nekaj časa me mika, da bi imela svoj kivi. Par stvari sicer že vem( da rabim 4 ženske in eno moško rastlino, da jih sadimo spomladi ali jeseni, da jih zelo zgodaj spomladi obrezujemo...) Mogoče bi mi zaupali še kaj o njegovi vzgoji in saditvi. Zanima pa me tudi to, koliko mora biti visoka opora? Na koncu vrta imamo ograjo dolgo cca 10 m in visoko dober meter. Bi bilo možno posaditi kivi ob njej (koliko na 10m?), ali bi bilo boljše ograjo povišati? Kdaj jeseni ga lahko sadim? Mogoče imate še kakšen koristen nasvet?
Pozdravljeni, za kivi je ograja visoka 1m malo prenizka, boljše bi bilo malo več, npr. 2m. Razdalja med sadikami naj bo vsaj 50 cm. Sadimo po 1. novembru tako kot sadno drevje ali še bolje spomladi, da mlade sadike čez zimo ne pozebejo. Rastline potrebujejo bogata humusna tla, zato jim ob sajenju dodajte organsko gnojilo v obliki pelet Plantella Organik ali Organik-K.

Veliko uspeha na vrtu in lep pozdrav
Gaia
Za komentiranje se prijavite