Spoštovani, že nekaj časa razmišljam, da bi zasadila travnik, kjer je bila prej njiva. Del sadovnjaka smo že skrčili, ker so bila drevesa že stara in tudi bolna. Uspelo nam je zasaditi le živo mejo oz. ciprese ob cesti. Ker je še vedno preveč odprto, bi rada zasadila še nekaj sadnega drevja, tudi oreh in nekaj grmov ribeza ter robidovja. Rada pa bi nasadila tudi okrasne grmovnice in drevje, saj mislim, da je dovolj prostora. Parcela je na tistih delih, kjer je še vedno sneg, v senci polovico dneva. Na drugih delih pa je sonce čez cel dan. Prosila vas bi za nasvet o zasaditvi. Vnaprej hvala in lep pozdrav. Jožica Bogataj iz Lesc
Spoštovani
Če se odločite za sajenje manjšega števila sadnih dreves, jih raje posadite na okrasni vrt kot pa v urejen sadovnjak, če pa nameravamo gojiti sadno drevje v večjem številu, je seveda bolje, da oblikujemo znotraj vrta poseben sadni vrt. Mesec marec je zelo primeren za saditev vseh vrst pečkarjev kot so: jablane, hruške, kutine in nešplje, ter koščičarjev kot so: slive, breskve, nektarine, marelice, višnje in ostalega sadja (oreh, murva, aktinidija, ameriška borovnica, leska) in veliko vrst jagodičevja (ribez, maline , josta, taybety, jagode). Uredite pa lahko tudi okrasni vrt. Glede nasvetov o načrtu oz. zasaditvi sadnega drevja in okrasnih rastlin se posvetujte s krajinskim arhitektom.
Lep pozdrav