Srečanje na Krku - Klub Gaia 30 let - Klub Gaia

Srečanje na Krku - Klub Gaia 30 let

Na sončnem otoku Krk, obdanem z azurnim Jadranom, se je v idiličnem mestu Baška odvijalo izjemno srečanje članov kluba Gaia. Ta dogodek je bil priložnost za navdušene ljubitelje narave, ki so se zbrali, da bi delili svoje znanje, izkušnje in strast do vrtnarjenja ter okoljske ozaveščenosti. Od petka do nedelje je bilo mesto Baška prizorišče navdiha, zabave in izobraževanja za približno 700 članov kluba.

Člani kluba Gaia pred Samostanom Sv. Marije v Glavotoku

Srečanje se je začelo s petkovim prihodom članov, ki so se navdušeno razgledali po okolici ter se nastanili v udobnih namestitvah. Po večerji je sledilo slavnostno odprtje dogodka, kjer so organizatorji pozdravili udeležence in se medsebojno spoznali. Nekateteri izmed udeležencev se srečanj redno udeležujejo in ponovno snidenje vedno prinese veliko smeha in sreče. 


Sobotni dan se je začel s prijetno telovadbo ob hotelu, kjer so člani kluba Gaia združili moči v skupinskem jutranjem raztezanju in vadbi, da bi okrepili telo in um ter se pripravili na naporen, a navdihujoč dan pred njimi. Po osvežilnem jutranjem aktiviranju so se udeleženci odpravili na zajtrk, polni energije in pripravljeni na raziskovanje in učenje. 

Jutranjo telovadbo je vodila članica Danica Dolenc.

Uspešne plesne vaje in nastop članov pod vodenjem Franca in Mary Peršuh.
Glavni del dogajanja se je odvijal v soboto, ko so člani kluba Gaia imeli priložnost prisluhniti vrhunskim strokovnim predavanjem o vrtnarjenju, trajnostni pridelavi hrane in ohranjanju okolja. Izkušeni strokovnjaki so delili svoje dragocene nasvete, trike in najnovejše trende v svetu vrtnarjenja, kar je bilo za marsikaterega udeleženca izjemno koristno.
Predavanja in delavnice so bili vse dni polno zasedeni.
Davorin Gamser je delal pH analizo tal zemlje naših članov.

Popoldne je bilo namenjeno tudi zabavnemu programu, kjer so se člani lahko sprostili ob različnih aktivnostih na prostem, kot so vodni športi, pohodništvo ali raziskovanje bogate kulturne dediščine otoka Krka. Za tiste, ki so ostali v mestu, pa je bilo pripravljeno bogato kulturno in zabavno dogajanje.


Za pravilne odgovore na predavanjih so člani dobili 30 Plantella izdelkov.
V srečelovu je bilo od vseh 1500 samo Plantellinih izdelkov za vrt več kot 1000 nagrad.
Za Gaino darilo so vsi prejeli Gain nahrbtnik, cvetje pa na predavanju za sodelovanje.
Večer je bil rezerviran za nepozabno večerno zabavo, kjer so se člani kluba Gaia lahko poveselili ob okusni hrani, živi glasbi in plesu pod zvezdnatim nebom. Razigranost in veselje so napolnili atmosfero, saj so se ljudje sprostili in uživali v družbi enako mislečih posameznikov.

Klub Gaia že 30 let

Ob okrogli 30 obletnici delovanja kluba Gaia smo si vsi udeleženci privoščili kos slastne čokoladne torte okrašene z gozdnimi sadeži. 
Direktor Unichema Aleš Mesec je slavnostno zarezal v torto, Gaiani pa so zapeli.
Članica Irena Hozjan nam je lepo napisala in prebrala zahvalno pesem.
Člani delovne ekipe Kluba Gaia, ki deluje pod okriljem podjetja Unichem, smo skrbno načrtovali in izvajali vsak vidik srečanja, da bi zagotovili njegov brezhiben potek in nepozabno doživetje za vse udeležence. Od organizacije strokovnih predavanj, zabavnega programa, večerne zabave do skrbnega načrtovanja prehrane in namestitve je vsak korak skrbno premišljen in izveden z ljubeznijo do podrobnosti. Prizadevali smo si zagotoviti, da so se vsi udeleženci počutili dobrodošle, varne in navdušene, kar je omogočilo ustvarjanje nepozabnih spominov in trajnih vezi. 
Za komentiranje se prijavite